Aktuality, novinky, články

Zásadní důvod, proč vás nezvou na pohovory

Odeslali jste desítky životopisů, ale pozvání na pohovor nepřišlo žádné? Nebo jen pár? Jinak jen „děkujeme“ nebo vůbec žádná odpověď? Nedivíme se, že vás to trápí, žere, štve… Bez pozvání na pohovory se nepohnete dál. Bez pozvání na pohovory práci nezískáte. S několika málo pozváními ji budete hledat příšerně dlouho…

A už je slyšíme – ty otázky a myšlenky, které se vám honí v hlavě…

Jak je to možný? Copak jsem k ničemu? Jsou snad všichni ostatní lepší, než já? Jsem pro ně moc stará? Moc mladý? Neumím toho snad dost? JAKÝ JE TEN DŮVOD???

V 90 % případů nejste tím důvodem, proč vás nezvou na pohovory!

JE TO VÁŠ ŽIVOTOPIS!

Z většiny životopisů se nedozvíme, co ti lidé umí, jaký je jejich potenciál, jakým přínosem pro pracovní tým na dané pozici mohou být.

Podobné zkušenosti mají personalisté a manažeři na celém světě. Drtivá část životopisů, které dostávají, o svých autorech NEŘÍKÁ VŮBEC NIC…  Jen z malého procenta (10% a méně) je možné něco vyčíst a posoudit, zda pozvat nebo nepozvat.

V jedné diskusi se objevilo: „Nechápu, proč by měl někdo pomáhat lidem psát životopisy. Vždyť je to naprosto triviální věc, napsat životopis umí snad každý!“ Skutečně, triviální? Umí to každý? Realita říká něco jiného – 90% lidí neumí napsat životopis, který by prezentoval to, co má…

Jak je to možné? 

Především nás to nikdo neučí – ve škole se učíme spoustu jiných, „důležitých“ věcí, ale jak si najít práci, jak si napsat životopis podle aktuálních trendů, na to není čas a prostor…

Pak přijde ten moment, kdy potřebujeme životopis. Co udělá většina lidí? Jde na internet. A tady – sláva! Šablony a vzory životopisů všude, kam se podíváš. Nasypeme tam data, tak pěkně, a pak jen Enter a je to! Za 10 minut mám životopis! A profil na pracovním portále k tomu! No to je paráda! Pošlo ho tam a tam a tam… a čekám… a čekám… a čekám….

Právě jste poslali ten nic neříkající životopis!!!

Samá statistická data. A kde jste vy? Kde je vaše hodnota, váš potenciál, váš přínos? Vaše jedinečnost a individualita?

Na druhé straně prochází personalista hromadu životopisů, mezi kterými je i ten váš. Podobný těm další jako vejce vejci. Většina těch životopisů, které dostal, je vytvořena ze šablon nebo vzorů z internetu. Data, samá data. A kde je ten člověk, kterého hledáme??? Takže, zase ne, tenhle taky ne… ups, to byl ten váš….

Spousta lidí si říká: „Kde jinde bych měla hledat ten správný vzor životopisu, než na pracovním portále?“ Kámen úrazu je v tom, že vzory a šablony jsou RYCHLÝM a SNADNÝM řešením. Ale fungují tyhle životopisy?

Je pod tou šablonou nebo vzorem někdo podepsán? Někdo, kdo vám řekne, jestli a proč tenhle životopisy funguje? Jak ví, že má vypadat právě takhle? Kolik lidí dostal na pohovory a na kolik? Jak rychle získali práci ti před vámi?

Pokud chcete skutečně získat práci a chcete ji rychle, potřebujete životopis, který opravdu funguje.

Životopis, který dostal stovky lidí na většinu pohovorů, a kteří díky němu získali práci za pár týdnů. Životopis, který o vás v pár vteřinách řekne, kdo jste, co umíte a znáte, jaká je vaše hodnota, váš potenciál a váš přínos. Který ukáže vaši jedinečnost a individualitu. Odliší vás a dostane vás na pohovory.

Potřebujete životopis, ve kterém najde personalista v pár vteřinách právě ty informace, které hledá. A které mu umožní dát váš životopis na hromádku ANO.

(Zdroj: Jana Bártíková, http://www.ziskamdobroupraci.cz/zasadni-duvod-proc-vas-nezvou-na-pohovory/)